Wpisy

Płytki do wykończenia wnętrz – dlaczego warto je stosować?

Jak najprościej przeprowadzić remont wnętrza? Za pomocą płytek wykończeniowych Termalica! To nowoczesne rozwiązanie, odpowiadające na współczesne potrzeby właścicieli mieszkań. Stanowią element energooszczędnego systemu budowlanego, zapewniając nieograniczoną ilość zastosowań i sporą oszczędność czasu oraz pieniędzy. Zapoznaj się z najważniejszymi zaletami płytek z betonu Termalica i zainspiruj się do przeprowadzenia prac wykończeniowych lub aranżacyjnych!

płytki do remontów salonu termalica

Zalety płytek do wykończenia wnętrz

Płytki wykończeniowe Termalica przychodzą z pomocą wszędzie tam, gdzie potrzeba szybkiego wzniesienia prostej konstrukcji. Jeśli potrzebujesz wszelkiego rodzaju obudów czy ścianek, będzie to produkt niezastąpiony. Wykonany jest z betonu komórkowego, jego zalety można więc mnożyć. Przede wszystkim płytki do wykończenia wnętrz Termalica są:

 • Trwałe i wytrzymałe – ich niewątpliwym plusem jest wysoka odporność na obciążenia mechaniczne. Są przy tym niepalne.
 • Równe i gładkie – każda płytka ma dokładnie te same wymiary, nie różnią się one bardziej niż o 1 milimetr. Dzięki temu postawione z nich konstrukcje nie wymagają tynkowania, a poszczególne elementy można łączyć cienkowarstwową zaprawą klejową lub pianką montażową.
 • Łatwe w montażu – beton komórkowy można bez trudu ciąć i obrabiać, dzięki czemu z takimi zadaniami poradzi sobie nie tylko profesjonalista, ale i amator. Wznoszenie konstrukcji z płytek Termalica jest o tyle łatwe, że można łączyć je w systemie pióro-wpust. Elementy nie wymagają więc spoin pionowych.
 • Lekkie – co sprawia, że łatwiej je transportować i układać. Dzięki temu płytki wykończeniowe Termalica doskonale nadają się do remontów wnętrz – nie obciążają stropów i łatwo dopasować je do już istniejącej zabudowy.
 • Bezpieczne – płytki Termalica są nie tylko ogniotrwałe, ale i odporne na wilgoć. To sprawia, że zapobiegają rozwojowi pleśni, grzybów i bakterii. Wszystko dzięki wykorzystaniu w ich produkcji naturalnych surowców.

Do czego można wykorzystać płytki wykończeniowe Termalica?

Płytki Termalica można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Do najczęstszych zastosowań z pewnością należy:

 • Budowa ścianek działowych i przepierzeń – z pomocą płytek wykończeniowych wzniesiesz lekkie konstrukcje w bardzo krótkim czasie. To podstawowy materiał przy każdym remoncie.
 • Stawianie obudów wanien – jeśli chcesz elegancko wkomponować wannę w przestrzeń łazienki, postaw obudowę z lekkich i odpornych na wilgoć płytek. Możesz je następnie pokryć kafelkami.
 • Wznoszenie ścianek prysznicowych – płytki wykończeniowe przydają się na przykład wtedy, gdy chcesz postawić w łazience kabinę dwuścienną. Z ich pomocą stworzysz idealną przestrzeń dla natrysku.
 • Zabudowa kominków – dzięki łatwym w obróbce płytkom Termalica można stworzyć klimatyczny kominek w każdym pomieszczeniu.
 • Budowa grilla ogrodowego – płytki wykończeniowe to najłatwiejszy sposób na wzniesienie grilla w ogrodzie: nie wymagają tradycyjnej zaprawy i w prosty sposób można nadać im pożądane kształty.
 • Projektowanie szafek i regałów – półki w kuchni czy łazience wcale nie muszą być wykonane z drewna, można zbudować je z betonu komórkowego: płytki wykończeniowe nadadzą się do tego doskonale!
płytki do wykończenia łazienki termalica

Dlaczego warto stosować płytki Termalica do wykończenia wnętrz?

Płytki wykończeniowe stanowią łatwy i wygodny sposób na przeprowadzenie remontów wnętrz i aranżacji mieszkań. Możesz samodzielnie podjąć się tych zadań, oszczędzając sobie sporo nerwów. Skorzystaj z kompleksowych rozwiązań systemu budowlanego Termalica!

Narzędzia i akcesoria do budowy ścian z betonu komórkowego
Wykorzystanie betonu komórkowego w praktyce – 5 zastosowań w budownictwie
Narzędzia i akcesoria do budowy ścian z betonu komórkowego
Wykorzystanie betonu komórkowego w praktyce – 5 zastosowań w budownictwie