Firma Bruk-Bet

Niekwestionowany lider pod względem skali, róznorodności i nowatorstwa oferty.

Siłę firmy budują marki: Bruk-Bet®, Termalica®, Bruk-Bet Solar®, Georyt® i Intrac® będące liderami w swoich branżach na polskim rynku.

System budowy Termalica z betonu komórkowego to kompleksowe rozwiązanie do wznoszenia zarówno jedno-, jak i wielowarstwowych ścian zewnętrznych i wewnętrznych obiektów budowlanych, polecane szczególnie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Marka Bruk-Bet Solar to z kolei czołowy polski producent oferujący wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne i BIPV, twórca największej farmy fotowoltaicznej w Polsce.

Listę marek wchodzących w skład firmy Bruk-Bet uzupełniają: Georyt – producent kruszyw dla branży budowlanej wydobywanych we własnych czterech kopalniach oraz Intrac – oferujący prefabrykaty dla infrastruktury kanalizacyjnej, drogowej i kolejowej.

bb-logo
termalica logo
bb solar logo
georyt-logo
intrac-logo
34

Lata na rynku

32

Nowoczesne
linie produkcyjne

16

Zakładów
produkcyjnych

8

Lat produkcji
betonu komórkowego

SYSTEM TERMALICA

System budowy Termalica z betonu komórkowego to kompleksowe rozwiązanie do wznoszenia zarówno jedno-, jak i wielowarstwowych ścian zewnętrznych i wewnętrznych obiektów budowlanych, polecane szczególnie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

system termalica

Budujemy kompleksowo

Termalica® to kompleksowy system perfekcyjnie dopasowanych do siebie elementów, pozwalający na wybudowanie domu energooszczędnego od fundamentów aż po stropy. Składa się z bloczków do wznoszenia murów, nadproży okiennych i drzwiowych, elementów stropowych oraz betonowych pustaków szalunkowych. Bloczki dostępne są w różnych klasach gęstości, dzięki czemu wznosić z nich mury można zarówno w jedno- jak i wielowarstwowej technologii.
Dom wzniesiony z bloczków Termalica® EKSTRA lub Termalica® KLASA nie wymaga już stosowania dodatkowego docieplenia w postaci styropianu lub wełny mineralnej. Także w przypadku budowy domu w technologii dwuwarstwowej, ściany z zastosowaniem bloczków Termalica zapewniają niższy współczynnik przenikania ciepła o ok. 20-30% w stosunku do innych materiałów murowych.

Elementy systemu Termalica wykonane są z wysokiej klasy betonu komórkowego– materiału o najwyższej izolacyjności cieplnej na rynku. Bloczki, które stanowią podstawową część systemu wznoszenia murów, są profilowane na pióro-wpust, dzięki czemu nie wymagają użycia zaprawy w spoinie pionowej.

Bloczki Termalica to produkt spełniający wymogi najbardziej rygorystycznej klasy wymiarowej TLMB. Oznacza to, że przylegają do siebie niemal idealnie, co zapewnia wybudowanie bardziej jednorodnego pod względem użytego materiału muru, a co za tym idzie, cieplejszego domu.

Elementy systemu Termalica:

 • kształtki U
 • płyty stropowe
 • nadproża
 • bloczki
 • pustaki fundamentowe

Jak budować dom z betonu komórkowego Termalica?

W filmie przedstawiono etapy budowania z betonu komórkowego:

 1. Dokumentacja projektowa.
 2. Zaopatrzenie w materiały budowlane.
 3. Zaplanowanie frontu robót.
 4. Przygotowanie placu budowy.
 5. Wykonanie fundamentów.
 6. Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej.
 7. Przygotowanie do wznoszenia ścian.
 8. Osadzanie pierwszej warstwy.
 9. Murowanie.
 10. Budowa ścian działowych.
 11. Sposób wykonania docinki.
 12. Sposób połączenia ścian nośnych.
 13. Wykonanie otworów okiennych i drzwiowych.
 14. Wykonanie nadproży.
 15. Wykonanie instalacji.
 16. Wypełnienie otworów.
film instruktażowy