Grupy produktów z betonu komórkowego

Beton komórkowy powszechnie znany jako gazobeton jest materiałem wyprodukowanym ze zmielonego piasku kwarcowego, wapna i wody, dojrzewającym w atmosferze pary wodnej w autoklawie. Zastosowane naturalne składniki nadają mu barwę białą. W składzie betonu komórkowego Termalica® nie ma żadnych odpadów produkcyjnych tj.: popioły lotne. Dzięki wykorzystaniu tych naturalnych składników beton komórkowy zachowuje białą barwę oraz wygląd frezowanego pumeksu. Cechuje się niską masą, a to dzięki temu, że jest równomiernie wypełniony porami powietrznymi. To im materiał zawdzięcza rewelacyjną izolację cieplną, a także akustyczną.

ściana jednowarstwowa z betonu komórkowego

Bloczki z betonu komórkowego dla ścian zewnętrznych jednowarstwowych

Zobacz więcej
ściana wielowarstwowa z betonu komórkowego

Bloczki dla ścian zewnętrznych wielowarstwowych

Zobacz więcej
ściany działowe z betonu komórkowego termalica

Bloczki dla ścian działowych

Zobacz więcej
ściany nośne z betonu komórkowego termalica

Bloczki dla ścian nośnych

Zobacz więcej
płyty ścienne z betonu komórkowego termalica

Płyty ścienne, stropowe, dachowe

Zobacz więcej
nadproża termalica

Belki nadprożowe i kształtki U

Zobacz więcej
elementy ocieplenia wieńca

Elementy ocieplenia wieńca

Zobacz więcej
pustaki szalunkowe termalica

Ściany fundamentowe i piwniczne

Zobacz więcej
narzędzia termalica

Narzędzia i zaprawy klejowe

Zobacz więcej

Bloczek komórkowy – zastosowanie

Do czego można wykorzystać beton komórkowy? Dosłownie do wszystkiego. Z powodzeniem wzniesiesz z niego zarówno ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Bloczki betonu komórkowego występują w rozlicznych wariantach – różniących się grubością oraz wagą. Odmiany betonu Termalica 300, 350 i 400 o grubości 48, 40 i 36,5 świetnie sprawdzą się podczas budowy ścian jednowarstwowych. Dzięki bardzo niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła nie będą one wymagały żadnego dodatkowego ocieplenia. Odmiany 500, 600 i 700 o mniejszej grubości nadadzą się z kolei na zewnętrzne ściany wielowarstwowe. Podobne parametry będą dotyczyły bloczków betonu komórkowego przeznaczonego do ścian działowych czy nośnych.

Bloczki z betonu komórkowego – jakie są ich zalety?

Korzyści płynące z wykorzystania betonu komórkowego można mnożyć. Poza wspomnianą izolacyjnością cieplną, bloczki Termalica doskonale pochłaniają także dźwięki. Co więcej, beton komórkowy to materiał bardzo łatwy w montażu. Dzięki systemowi pióro-wpust unika się spoin pionowych pomiędzy poszczególnymi bloczkami. W ramach spoin poziomych wystarczy z kolei zastosowanie zaprawy cienkowarstwowej, co pozwala znacznie obniżyć koszty budowy. Wymiary każdego bloczku betonu komórkowego są identyczne, a to oznacza, że projekt domu można rozplanować z absolutną dokładnością. W efekcie poszczególne elementy idealnie do siebie przylegają, co przekłada się na znakomitą akumulację ciepła w budynku.

Czemu warto postawić na bloczki komórkowe?

Beton komórkowy Termalica posiada mnóstwo zalet, które sprowadzają się do dwóch najważniejszych aspektów: wygody i oszczędności. To nie tylko materiał konstrukcyjny, ale i kompleksowy system budowy. W naszym asortymencie znajdziesz różne odmiany bloczków betonu komórkowego, a także inne niezbędne do wznoszenia konstrukcji elementy, takie jak gotowe nadproża i liczne kształtki. Wszechstronność oferty Termalica oraz innowacyjność betonu komórkowego pozwala niskim kosztem, szybko i łatwo konstruować domy energooszczędne – budynki na miarę naszych czasów.

Gazobeton a beton komórkowy.

Gazobeton to inna, potoczna nazwa betonu komórkowego. Jest to lekki materiał o porowatej strukturze, a jego pory tworzą pęcherzyki powietrza. Jak wiemy – powietrze to mieszaniny gazów. Do mieszanki wapna, wody i piasku dodaje się proszek aluminiowy, dzięki temu w masie zachodzi reakcja chemiczna, na skutek której powstają w niej jednorodne pory powietrza.