Termalica

Wpisy

Dom energooszczędny – budownictwo z firmą BRUK-BET

Budownictwo kompleksowo z firmą Bruk-Bet

Przemyślana inwestycja. Jak zbudować ciepły, energooszczędny dom, który będzie zarabiał na swoje utrzymanie? Dwie nowoczesne technologie dla budownictwa pasywnego w jednym budynku to synergia, która się opłaca. System budowlany Termalica® i panele fotowoltaiczne Bruk-Bet® Solar zapewnią komfort na co dzień i konkretne oszczędności – na długie lata.

beton komórkowy termalica + panele fotowoltaiczne bruk-bet solar

Minimalizowanie strat ciepła z systemem budowlanym Termalica to nie jedyny atut tej technologii. Jednorodna konstrukcja budynku i idealnie dopasowane elementy to także trwałość i bezpieczeństwo. Beton komórkowy jest materiałem o wyjątkowo niskim współczynniku U, gwarantującym stabilny mikroklimat we wnętrzu. Najnowsze technologie zastosowane w modułach Bruk-Bet® Solar to oszczędność energii, gwarancja najwyższej wydajności i wytrzymałości. Czy dom pasywny może chcieć czegoś więcej?

 

Zmiany w prawie budowlanym a izolacyjność cieplna ścian

Od stycznia 2017 roku weszły w życie zmiany przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie w zakresie dotyczącym m.in. energooszczędności budynków. Nowelizacja warunków wprowadza szereg zmian dotyczących energooszczędności. Oprócz współczynnika EP istotnej zmianie ulega także współczynnik przenikania ciepła oznaczany symbolem U. Jest on określany dla przegród zewnętrznych budynków. Aktualnie wymagany dla ścian zewnętrznych maksymalny współczynnik przenikania ciepła musi spełniać warunek U = 0,23 W/m2K, natomiast od 2021 roku będzie on wynosił U = 0,20 W/m2K. System budowlany z betonu komórkowego Termalica® jest odpowiedzią na pytanie – jak budować energooszczędnie, niezależnie od rodzaju ścian. System budowy Termalica® z betonu komórkowego pozwala wznosić każdy rodzaj ścian, gwarantując przy tym bezpieczeństwo, łatwość montażu oraz spełnienie nowych warunków technicznych, także dla ścian jednowarstwowych murowanych z bloczków Termalica® Ekstra lub Termalica® Klasa.

izolacyjnosc-cieplna-termalica-01

Mostki termiczne - zimny problem wielu domów
Kierunek ku energooszczędności
Mostki termiczne - zimny problem wielu domów
Kierunek ku energooszczędności